OSTRZEŻENIA METEO

BEZPIECZNIE NAD WODĄ

SZERSZENIE, OSY...

POŻARY LASÓW

BEZPIECZNE ŻNIWA

STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

STRATEGIA ROZWOJU

Artykuły

"Czad to prawdziwy zabójca. Potrzebuje tylko jednej szansy"

To już druga edycja kampanii społecznej „Czad i Ogień. Obudź czujność” zorganizowanej przez MSWiA. Na potrzeby akcji  przygotowano specjalny spot dotyczący zagrożeń związanych z tlenkiem węgla i ogniem.

Celem kolejnej edycji kampanii społecznej MSWiA „Czad i ogień. Obudź czujność" jest rozpowszechnianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z sezonem grzewczym. Dom dla każdego z nas jest najbezpieczniejszym miejscem na ziemi. Spot ukazuje jednak, że nie zawsze tak jest.

W specjalnym materiale przygotowanym przez MSWiA w prostych słowach można usłyszeć jak groźny jest czad (tlenek węgla) – zwany „cichym zabójcą”. Jednym z pierwszych objawów zaczadzenia jest ból głowy. Sam czad jest bezwonny i bezbarwny, w wyniku jego działania dochodzi do niedotlenienia organizmu. Zatrucie tlenkiem węgla sprawia, że utrudniony zostaje transport tlenu do płuc. W zeszłym sezonie grzewczym z powodu czadu zmarło 61 osób. Aby prawidłowo rozpoznać zagrożenie czadem, potrzebujemy specjalnych czujników. Trzeba pamiętać, że koszt zakupu czujnika dymu i czadu jest niczym, w porównaniu z ceną, jaką można zapłacić za brak tego urządzenia w chwili zagrożenia.

Już niebawem w ramach kampanii MSWiA do społeczeństwa trafi prawie 500 takich czujników. Słuchacze stacji radiowych, poprzez wzięcie udziału w konkursach organizowanych na antenach rozgłośni oraz na profilu facebookowym MSWiA będą mogli wygrać  dualne czujniki czadu i dymu.

 

Bez tytułu

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski na podstawie materiałów edukacyjnych MSWiA

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd